Co jest kluczowe dla projektów wellbeingowych?
Od 19 lat pada to samo pytanie: co jest kluczowe dla projektów wellbeingowych? I ja niezmiennie odpowiadam tak samo – mówi Beata Dyraga.
Wszyscy, którzy pytają mnie od tych blisko dwóch dekad, co jest najważniejsze i kluczowe dla projektów wellbeingowych, otrzymują niezmiennie tę samą odpowiedź. Najważniejsze jest procesowe, strategiczne podejście oparte na celach biznesowych organizacji i odpowiadające na realne potrzeby pracowników i kadry menedżerskiej. I co równie istotne – wpisane w kulturę organizacyjną firmy.
„A nie mówiłam?” to kolejny felieton Beaty Dyraga, właścicielki firmy Prodialog i prekursorki wellbeingu firmowego w Polsce dla Personelu Plus. O czym pisze teraz w swojej stałej rubryce wellbeingowej?
O długiej drodze, jaką przeszedł corporate wellness w Polsce na przestrzeni lat, roli menedżerów. O tym, że to właśnie Prodialog wprowadził termin „zdrowa firma”, który oparty jest na coachingowym kole życia. A także o wspomnianym pytaniu, na które odpowiedź jest jasna.
Budowanie świadomości wśród menedżerów jest więc nieodzowne i na tym zagadnieniu zdecydowanie należy się skupić tu i teraz. Tak jak tu i teraz ważny jest temat nowego modelu pracy oraz wellbeingu nazwanego przez nas hybrydowym, czyli łączącym usługi zdalne ze stacjonarnymi.
Czytaj całość: A nie mówiłam?
Felieton Beaty Dyraga ukazał się w Personelu Plus (nr 9/2021)