Czym jest wellbeing korporacyjny? Wywiad z Beatą Dyraga
Co to jest wellbeing firmowy, jakie cele realizuje oraz dla kogo są programy?
Czym jest wellbeing korporacyjny, czy dotyczy jakiejś szczególnej grupy pracowników? Czy w aspekcie środowiska pracy programy wellbeingowe wpływają na rodzinę pracowników, czyli na to, co pracownicy robią po pracy? Na te pytania odpowiada Beata Dyraga w drugiej rozmowie z Pawłem Oksanowiczem.
Zacznę od tego, że w corporate wellness wchodzi zespół działań organizowanych przez firmę dla pracowników, które mają na celu poprawę ich kondycji psychicznej, fizycznej, stanu zdrowia, jak również kreowanie środowiska pracy prowadzącego do uwolnienia w pracownikach maksimum ich potencjału – mówi prekursorka corporate wellness w Polsce.
Beata Dyraga jest liderką wellbeingu korporacyjnego w Polsce i ekspertką w tej dziedzinie, mówcą, trenerką psychologii biznesu, coachem, nauczycielką świadomego rozwoju. Prezeska Grupy Prodialogu jest jednocześnie założycielką SZKOŁY WELLBEINGU W ORGANIZACJI.
Zobacz też: korzyści z wellbeingu
Wywiad ukazał się także w wersji drukowanej. Publikacja pt. „Czas na zmiany” ukazała się w magazynie Personel Plus (nr 7/2020).
Wellbeing korporacyjny to zintegrowane działania, których celem jest zmaksymalizowanie ludzkiego potencjału w firmie dzięki poprawie zdrowia i kondycji psychofizycznej pracowników. Ich samoświadomości oraz poczucia realnego wpływu na własne życie. To świadome działania pracodawcy w obszarach: zdrowie fizyczne, odporność psychiczna, profilaktyka zdrowia, rozwój społeczny, ergonomia pracy, balans praca-życie. Elementem corporate wellness są działania na rzecz społeczeństwa, ekologii. W takim znaczeniu wellbeing staje się nadrzędnym terminem dla obszaru CSR.