Chcesz porozmawiać?
Zostaw swój telefon – oddzwonimy.

strona główna > w mediach > Sukces programu wellbeingowego w Levi Strauss Poland

Sukces programu wellbeingowego w Levi Strauss Poland

19-10-2021

W „Personelu Plus” opisujemy historię fabryki Levi Strauss w Polsce, w której prowadzimy autorski program „Zdrowie szyte na miarę”.

Spektakularny sukces programu wellbeingowego na łamach Personelu Plus! Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że wspólnie z zespołem HR możemy się podzielić doświadczeniem z tego projektu. Mówimy o nim na podstawie twardych mierników skuteczności.

Według ankiety przeprowadzonej przez Instytut Gallupa wzrost poziomu zaangażowania pracowników przewyższył założony cel: z 23 percentyla wszedł na 72 percentyl. Aktualnie dobrostan pracowników fabryki badany jest przez Uniwersytet Harvarda.

Naszym programem objęliśmy wszyskich pracowników: fizycznych, kadrę kierowniczą oraz pracowników biurowych. Nie pozostaje bez znaczenia, że jest to w dużej części fabryka akordowa, co oznacza, iż wysokość otrzymanej przez pracowników pensji zależy od osiąganych przez nich wyników.

Wszelkie działania, które mają na celu podniesienie i utrzymanie zaangażowania pracowników w warunkach akordowego systemu, są więc podwójnie trudne. Przy tak zawansowanych przedsięwzięciach wellbeingowych skala wyzwań musi być po prostu ogromna.

Dlatego tak istotne jest przygotowanie już na samym początku odpowiedniego scenariusza i indywidualne podejście, przez które należy rozumieć dogłębne poznanie potrzeb firmy, jak również procesowy i długoterminowy charakter programu.

Zobacz też: sukces programu wellbeingowego – case study

„Biznesowy sukces programu wellbeingowego” – pobierz cały artykuł, który ukazał się w Personelu Plus (08/2019).

Pobierz darmowy ebook

5 Pomysłów Na Wellbeing Dla Pracowników Fizycznych