
Wellbeing zbioru wspólnego
Czym jest zbiór wspólny? Dlaczego tak naprawdę dogłębnie można zrozumieć daną organizację tylko wtedy, gdy zrozumie się to pojęcie?
Teoria zbioru wspólnego to jedna z zasad, która wbrew pozorom dla wielu osób jest czymś kompletnie nowym w praktyce. Żeby znaleźć zbiór wspólny trzeba rozmawiać z biznesem, słuchać go i wczuć się w ich sytuację. Żeby znaleźć zbiór wspólny trzeba posłuchać ludzi, dać im się wypowiedzieć, co najlepiej zrealizować w postaci grup focusowych i indywidualnie dostosowanych kwestionariuszy. W momencie posiadania przez HR tych dwóch punktów widzenia i dwóch zbiorów możemy budować strategię i programy wellbeingowe.
Takie podejście jest uczciwe, rzeczowe i profesjonalne. Wspiera dobrostan człowieka, jednocześnie podążając z nurtem zrównoważonego rozwoju, odpowiedzialności w biznesie i wizerunku organizacji przyszłości. Biorąc pod uwagę zmiany pokoleniowe na rynku pracy, podejście młodych ludzi do własnego dobrostanu, trendy proekologiczne i prospołeczne wynikające tak naprawdę z globalnych potrzeb naszej planety, opisany tutaj kierunek patrzenia na rozwój biznesu wydaje się jedynym możliwym.
Felieton Beaty Dyraga pt „Wellbeing zbioru wspólnego ” ukazał się w Personelu Plus (09/2022)